angielski przez Internet

Salon Cyfrowych Publikacji ePartnerzy - partner nexto i nextranet, sieć sklepów nexto - PROMOCJA

14 lutego 2010

TAJEMNICZY OGRÓD

 TAJEMNICZY OGRÓD, FRANCES HODGSON BURNETT, MTJ - książka audio, audiobook
Tajemniczy ogród (tyt. oryg. The Secret Garden), to piękna opowieść, której autorką jest Frances Hodgson Burnett. Po raz pierwszy książka wydana została w 1909 r. - w Polsce w 1914 r. i do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. Stała się ona podstawą wielu adaptacji teatralnych i filmowych.

Bohaterka powieści, Mary Lennox po stracie rodziców zostaje oddana pod opiekę stryja. Przybywa więc z dalekich, słonecznych Indii do zimnej i brzydkiej Anglii, do stryja Archibalda Cravena, bezdzietnego wdowca. Stryj okazuje się bardzo dziwnym i nieprzystępnym człowiekiem. Jeszcze dziwniejszy jest jego dom, w którym często rozlega się czyjś płacz oraz znajdujący w pobliżu domu otoczony wysokim murem, zamknięty ogród, do którego nikomu nie wolno wchodzić.

Mary jest smutna i opuszczona do czasu gdy odktywa ten skryty przed ludźmi zakątek. Od tej pory zaczyna uważać go za swoje królestwo, odkrywa też tajemnicę starego domu i poznaje historię rodziny...

Autorka powieści - Frances Hodgson-Burnett jest Angielką i bardzo wyraźnie zaznacza się to w jej dziełach. Wytworny angielski dom, elegancki język, bogate opisy i wartka, nie pozbawiona szczypty dobrego humoru akcja - to wszystko można znaleźć w tej i innych jej książkach.

"Tajemniczy ogród" jest książką o budzeniu się do życia. Jak ogród rozkwita na wiosnę, tak w tej opowieści odżywa chłopiec, którego jedynym światem były ciemne i duszne pomieszczenia, jedynymi spotykanymi ludźmi lekarze i służba, a jedyną myślą przekonanie o tym, że tak właśnie ma być. Dopiero poznanie wściubiającej wszędzie nos i okropnie niesfornej, ale za to uroczej dziewczynki o imieniu Mary powoduje, że w jego świecie pojawia się pierwszy promyk światła.

To piękna opowieść o tym, jak wielki wpływ na nas mają ludzie, którzy są blisko nas i jak wiele może się zmienić w życiu, jeśli tylko uwierzymy, że to możliwe. Tak jak ogród potrzebuje pielęgnacji, żeby pokazać swoje piękno, tak człowiek potrzebuje ciepła, uczucia i wsparcia, żeby rozkwitnąć szczęściem. To cudowna lektura na chwile, kiedy potrzebujemy odrobiny ciepła i nadziei. Książki dla dzieci są przepełnione idealizmem, który często gdzieś się gubi w dorosłym życiu - warto czasem spróbować na chwilę się zatrzymać i go poszukać.

Historia opowiadana przez Romana Felczyńskiego dostarczy wielu wzruszających przeżyć zarówno młodym i starszym słuchaczom.


****************************************************************


**************************
****************
*******

MOŻESZ KUPIĆ JESZCZE TANIEJ - CYFROWE PUBLIKACE, KSIĄŻKI AUDIO, EKSIĄŻKI, EBOOKI, EPRASA - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
"TAJEMNICZY OGRÓD"
PEŁNA WERSJA

Każdy produkt z naszej oferty wysyłamy gratis- w 5 minut dodaj do  koszyka - TAJEMNICZY OGRÓD

http://epartnerzy.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ratings and Recommendations by outbrain