angielski przez Internet

Salon Cyfrowych Publikacji ePartnerzy - partner nexto i nextranet, sieć sklepów nexto - PROMOCJA

27 września 2010

KAMIENIE NA SZANIEC - audiobook

 KAMIENIE NA SZANIEC, Aleksander Kamiński, Aleksandria - książka audio, audiobook
"Posłuchajcie opowiadania o Alku, Rudym, Zośce i kilku innych cudownych ludziach, o niezapomnianych czasach 1939-1945 roku, o czasach bohaterstwa i grozy. Posłuchajcie opowiadania o ludziach, którzy w tych niesamowitych latach potrafili żyć pełnią życia, których czyny i rozmach wycisnęły piętno na stolicy oraz rozeszły się po kraju, którzy w życie wcielić potrafili dwa wspaniałe ideały: BRATERSTWO i SŁUŻBĘ"

Taką przedmowę zamieścił Kamiński w "Kamieniach na szaniec". I w tych słowach zawiera się ich treść.

Akcja książki „Kamienie na szaniec” rozpoczyna się wiosną, symbolicznym momentem jakim jest pora rodzenia się nowego życia. Główni bohaterowie Alek, Zośka, Rudy i ich przyjaciele są wówczas młodymi ludźmi, pełnymi aspiracji, rodzącymi się wraz z przyrodą do dorosłości, do nowego życia. Wiosna przemienia się w lato, lato zaś w jesień. To właśnie wrzesień 1939 roku staje się jesienią życia głównych bohaterów, porą ich powolnego umierania...

Nie każda książka staje się legendą. To przywilej tekstów wyjątkowych, które tak mocno wrastają w świadomość narodową, że zaczynają nią rządzić. Takie są właśnie "Kamienie na szaniec", książka, która w sposób decydujący wpłynęła na historyczną i moralną wizję lat 1939-1945, stała się epitafium i testamentem. Sięgają po nią kolejne pokolenia Polaków kierowane nie nakazem lekturowym, lecz moralnym.

Pierwsze wydanie "Kamieni na szaniec" ukazało się w lipcu 1943 roku (nakład wynosił 2000 egzemplarzy, wydawcą był KOPR). Miało ono podtytuł "Opowiadanie o Wojtku i Czarnym", a jako autor figurował Juliusz Górecki. Taki pseudonim miał swoje głębsze uzasadnienie: imię Juliusz wybrał Kamiński na pamiątkę Juliusza Dąbrowskiego, swego serdecznego przyjaciela, zamordowanego przez Niemców w 1941, nazwisko Górecki na pamiątkę lat spędzonych w Górkach Wielkich.

****************************************************************

Autor: Aleksander Kamiński (pseud. Górecki Juliusz)


**************************
****************
*******
MOŻESZ KUPIĆ JESZCZE TANIEJ - CYFROWE PUBLIKACE, KSIĄŻKI AUDIO, EKSIĄŻKI, EBOOKI, EPRASA - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ"KAMIENIE NA SZANIEC"
PEŁNA WERSJA
Długość nagrania: 05:48:00

Każdy produkt z naszej oferty wysyłamy gratis- w 5 minut dodaj do  koszyka - KAMIENIE NA SZANIEC
http://epartnerzy.com

1 komentarz:

  1. dziękuję za podsunięcie tego audiobooka, pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Ratings and Recommendations by outbrain