angielski przez Internet

Salon Cyfrowych Publikacji ePartnerzy - partner nexto i nextranet, sieć sklepów nexto - PROMOCJA

6 grudnia 2014

Kształt miłości - audiobook

Jerzy Broszkiewicz - Kształt miłości - audiobook

 Kształt miłości, Jerzy Broszkiewicz, Lissner Studio - książka audio, audiobook, mp3
"Kształt miłości" to fascynująca opowieść o Fryderyku Chopinie na tle wydarzeń w rewolucyjnej Europie I połowy XIX wieku. Powieść o miłości do kobiet, do kraju i o tej najważniejszej.... do muzyki.

W fabularyzowanej biografii kompozytora od narodzin do śmierci, rok po roku, wędrujemy po jego ukochanych miejscach, poznajemy bliskich mu ludzi. Równolegle z życiem Chopina toczy się życie Europy, świata - powstania, rozbiory, rewolucje... A w tym całym "kołowrotku" On - geniusz, esteta, bawidamek, a jednocześnie chory i zgorzkniały człowiek.

Wszyscy wiemy, że Chopin to najwybitniejszy polski kompozytor. Ale jakim człowiekiem był prywatnie? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Jerzy Broszkiewicz autor biografii kompozytora (za którą otrzymał Nagrodę Państwową II stopnia).

Wszystko zaczyna się w Żelazowej Woli. Potem jest Pałac Saski w Warszawie i wielkie odkrycie profesora Żywnego – mały Frycek przejawia ponadprzeciętne zdolności muzyczne! Kilka lat później młody Fryderyk koncertuje podczas podróży po Europie. Jest ulubieńcem publiczności w Pradze, w Wiedniu, i w Dreźnie. Ponieważ młodzieniec wykazuje niebywały talent, rodzice wysyłają go do Paryża, bo gdzie jak nie tam może rozwinąć swój talent i zdobyć sławę?
Stolica Francji jest miejscem spotykań nie tylko europejskiej śmietanki towarzyskiej. Przebywają tu Mickiewicz, Słowacki, Lelewel. W salonowych wnętrzach kwitną romanse i knute są intrygi, rozpoczynają się i kończą wielkie kariery – w tym świecie pozorów artysta tym bardziej odczuwa swoją samotność i postępującą chorobę. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze pisarkę George Sand – kobietę zupełnie niepodobną do tych, które kochał do tej pory…

Kształt miłości to piękna lekcja historii przez pryzmat życia wielkiego człowieka.
Na jej podstawie powstał w 1951 r. film fabularny Młodość Chopina w reżyserii Aleksandra Forda
 
****************************************************************

Kształt miłości - audiobook

 
 
**************************
****************
*******

MOŻESZ KUPIĆ JESZCZE TANIEJ - CYFROWE PUBLIKACE, KSIĄŻKI AUDIO, EKSIĄŻKI, EBOOKI, EPRASA - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ "Kształt miłości "
PEŁNA WERSJA
 Długość nagrania: 17:00:00
 
Każdy produkt z naszej oferty wysyłamy gratis- w 5 minut dodaj do  koszyka - Kształt miłości - audiobook

http://epartnerzy.com

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ratings and Recommendations by outbrain