angielski przez Internet

Salon Cyfrowych Publikacji ePartnerzy - partner nexto i nextranet, sieć sklepów nexto - PROMOCJA

7 grudnia 2014

Narkotyki - audiobook

Stanisław Ignacy Witkiewicz (pseud. Witkacy) - Narkotyki - audiobook Narkotyki - audiobook


Narkotyki, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Witkacy, Lissner Studio, audiobook Napisane w 1932 roku "Narkotyki" są swojego rodzaju rozprawą Stanisława Ignacego Witkiewicza zarówno z własnymi słabościami, jak i z panującą wśród jemu współczesnych opinią na temat jego stylu życia i skłonności do uzależnień.

To swoista retrospekcja uczuć, jakich doświadcza autor uzależniony od narkotyków. Witkacy opisuje stany jakich doznaje pod wpływem poszczególnych narkotyków, swoje słabości, upadki i powroty do nałogu.

Można odnieść wrażenie, że książkę tę Witkiewicz napisał niejako z przekory. Na przekór przyjaciołom, którzy uważli go za wspaniałego "kompana do kieliszka" i niezrównaną duszę towarzystwa. Na przekór krytykom, którzy najwyraźniej go nie rozrozumieli, a także na przekór jak twierdzł - całemu złośliwemu, kłótliwemu i ponuremu społeczeństwu Polski międzywojennej.

Audiobook "Narkotyki" dotyczy narkotyków w szerszym znaczeniu, tj. uzależnienia od nikotyny, alkoholu, kokainy, peyotlu, morfiny i eteru. Swego czasu krążyła plotka, że nieprzystępny i dziki Witkacy zachwala w niej narkotyki i wszelkiego rodzaju używki, toteż książka cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród licealistów i częstokroć była niedostępna w bibliotece. Nic jednak bardziej błędnego. Uważnie czytając lub słuchając książki audio zauważamy, że autor wręcz zniechęca do wszelkich używek, także alkoholu i papierosów. I czyni to bardzo skutecznie - a to opisem, jak to po zażyciu jakiegoś specyfiku konał przez dwie noce przy zatrzymującym się sercu, a to dosłownymi wskazówkami, że "świństwo okropne" i że nie wolno "dać się okpić", bo można drogo zapłacić. Można odnieść wrażenie, że grzmi głosem gromu na wszelkich nieszczęśników "zażywających"...

Mimo upływu 83 lat tekst ten nie traci na świeżości dzięki obrazowości relacji, która jest podstawowym walorem tego dzieła. Dziś odczytywane "Narkotyki" są nie tylko niezwykłą wycieczką w krainę wyobraźni i językową zabawą, lecz także stały się mimowolnym głosem w dyskusji nad legalizacją miękkich narkotyków.
 
****************************************************************

Narkotyki - audiobook

 

**************************
****************
*******

MOŻESZ KUPIĆ JESZCZE TANIEJ - CYFROWE PUBLIKACE, KSIĄŻKI AUDIO, EKSIĄŻKI, EBOOKI, EPRASA - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ "Narkotyki - audiobook"
PEŁNA WERSJA
 Długość nagrania: 09:35:00

 
Każdy produkt z naszej oferty wysyłamy gratis- w 5 minut dodaj do  koszyka - Narkotyki - audiobook

http://epartnerzy.com

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ratings and Recommendations by outbrain